מרכז שיקום פרטי

עברת ניתוח אורתופודי? אירוע מוחי? שפוז ממושך? אין צורך להתאשפז במוסד שיקומי. הצוות שלנו בראשות רופא מומחה בשיקום – יגיע לביתך ויענק לך טיפול שיקומי מלא. אנחנו כאן עבורך בזמינות מיידית!

נשמח להיות בקשר

ניתוח החלפת ברך מתבצע בראש ובראשונה על  מנת לפתור בעיות בשחיקה של הסחוס המפרקי בברך. ברוב המקרים השחיקה מגיעה לאחר דלקות שונות שעם הזמן גורמות לאי יכולת להשתמש במפרק של הברך בצורה תקינה. מהסיבה הזאת נדרשת מעורבות כירורגית אשר מטרתה כמובן להחליף את המפרק הבעייתי במפרק חדש ומלאכותי אשר יעשה את העבודה בדיוק כמו המפרק שהיה לכם עד כה.

ברוב המקרים מוטב לפנות לאופציה של החלפת ברך רק כאשר המצב הנוכחי גורם לכם לפגיעה בהתנהלות השוטפת ביומיום. ברוב המקרים מותר לסחוף עם הברך הפגועה עד אשר אינכם מסוגלים עוד לסבול את הכאבים ואת המגבלות השונות אשר יכולות לפגוע באורח החיים שלכם.

כאמור מדובר על ניתוח לא פשוט ועם לא מעט סיכונים, ולכן חשוב מאוד להבין כיצד בדיוק הניתוח מתבצע ומהן ההשלכות של ניתוח מהסוג הזה. בתחילת הניתוח לאחר שהרופא המנתח מבצע חיטוי יסודי של כל האזור, הוא יבצע חתך באורך של 8-12 ס"מ בחלק הקדמי של הברך. מיד לאחר ביצוע החתך, יוכל המנתח להוציא הרקמה הסחוסית והגרמית העודפת – זאת שבעצם גורמת לכל הבעיות בתפקוד של הברך.

לאחר מכן ניתן יהיה לחבר אל האזור את המפרק המלאכותי אשר אמור להחליף את הרקמה שהוצאה מהברך קודם לכן. כמובן שהרופא המנתח מבצע קיבוע של המפרק המלאכותי כך שלא יהיו איתו בעיות בעתיד או שהוא יזוז בצורה כזאת או אחרת מהמקום שלו.

המפרק המלאכותי עשוי ממתכת נוקשה וחלקה כך שהוא יסייע לכם לעמוד בעומסים כבדים על הברך, ולא תהיה לכם שום הגבלה בהשוואה למפרק הקודם שנשחק עם הזמן – שזה דבר שחשוב מאוד שתהיו מודעים אליו.

אחד מהדברים החשובים ביותר זה להבין מה כולל בתוכו תהליך ההחלמה מניתוח החלפת ברך. מדובר בניתוח לא פשוט, אשר יצריך מכם לעבור גם תהליך שיקום ארוך – אך כמובן שהשאיפה שלכם זה להגיע למצב שבו הברך שלכם מתפקדת בדיוק כמו בעבר, וזה בהחלט יכול לקרות עם הזמן.

לאחר הניתוח, המטופל יישאר באשפוז ובהשגחה של הצוות הרפואי במשך מספר ימים – לאחר מכן גם יוצאו התפרים מהאזור שבו בוצע הניתוח. את הכאבים שעלולים להופיע מעת לעת ניתן להרגיע על ידי משככי כאבים, מרשם למשככי כאבים שמיועדים לכאבים הללו יינתנו לכם על ידי הצוות בבית החולים.

במקרה שבו אתם מבחינים בכאבים שמתלווים אליהם בעיות נוספות כגון חוסר תחושה, קוצר נשימה, דימום – יש כמובן לפנות אל רופא על מנת לקבל אבחנה מקצועית. כעבור מספר ימים תוכלו להגיע למצב שבו אתם חוזרים ללכת, אך חשוב מאוד לעשות את כל התהליך של החזרה לשגרה בצורה איטית ומתונה – על מנת למנוע מצב של עומס יתר על המפרק של הברך.

שיקום הדדי

אצל הטובים ביותר

שיקום נגיש 

השאירו פרטים עכשיו לקבלת